Nikózia 21. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Maxpixel)

O ďalších osem dní predĺžil v utorok súd v Nikózii väzbu 35-ročnému kapitánovi cyperskej armády, ktorý je podozrivý z vraždy siedmich cudziniek. V prípade dokázania viny by sa tento muž stal prvým sériovým vrahom v dejinách tohto ostrovného štátu. Píše o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Jeden z vyšetrovateľov pred súdom uviedol, že podozrivý muž priviedol políciu minulý týždeň do oblasti mimo hlavného mesta, v ktorej sa mal nachádzať bližšie nešpecifikovaný dôkazový materiál jeho násilnej trestnej činnosti.

Podozrivý muž, ktorého totožnosť polícia nezverejnila, sa písomne priznal k vražde troch Filipínok a šesťročnej dcéry jednej z nich, rumunskej matky s osemročnou dcérou, ako aj ženy pôvodom pravdepodobne z Nepálu.

Agentúra AP ešte na začiatku mája informovala, že polícia momentálne muža vyšetruje pre podozrenia z ďalšieho trestného činu – znásilnenia 19-ročnej ženy, ktorú fotografoval ako modelku.

Znásilnil ju vo svojom aute na predmestí Nikózie začiatkom roka 2017 po tom, ako ju zavolal, že jej odovzdá zhotovené fotografie. Na súde v meste Nikózia to povedal vedúci oddelenia vyšetrovania trestných činov.

Dodal, že kapitán cyperskej armády si znásilnenie nahral na mobilný telefón. Obeť znásilnenia zatelefonovala manželke agresora a povedala jej, čo sa stalo.

Cyperské úrady objavili v uplynulých týždňoch telá piatich žien pohodených na troch rôznych miestach – vrátane dvoch jazier – západne od cyperskej metropoly Nikózia. Prvé z tiel našli 14. apríla turisti v banskej šachte zatopenej po silnom daždi.

Podľa správ denníka The Sydney Morning Herald sa muž so svojimi obeťami zoznamoval on-line. Väčšina z nich pracovala ako pomocníčka v domácnosti a zmizla v období od septembra 2016 do júla až augusta 2018.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj