Naí Dillí 3. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo)

Cyklón Faní, ktorý v piatok zasiahol východné pobrežie Indie, si doteraz vyžiadal najmenej dve obete na životoch. Ako spresnila agentúra AFP, jednou z obetí cyklónu je starší muž, ktorý podľahol infarktu; druhá obeť zomrela, keď na ňu spadol strom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zničený domv okolí mesta Puri v štáte Urísa

Miestne úrady dodali, že v súvislosti s cyklónom bolo z rizikových nízkopoložených oblastí v štáte Urísa evakuovaných celkovo 1,2 milióna ľudí. Úrady im ponúkli ubytovanie v asi 4000 núdzových prístreškov.

Ako poznamenal osobitný komisár pre mimoriadne situácie Bišnupáda Sethi, táto evakuácia bola svojím rozsahom bezprecedentná. Potvrdil tiež, že telefonické spojenie v niektorých oblastiach bolo prerušené, avšak podľa dostupných informácií tam neboli zaznamenané žiadne úmrtia ani zranenia.

Prevádzku letiska v Kalkate, hlavnom meste Západného Bengálska, v piatok popoludní miestneho času prerušili až do soboty rána. Podľa najnovších informácií bolo zrušených aj najmenej 200 vlakových spojení.

Podľa agentúry AP cyklón sprevádza prudký lejak a silný vietor – dosahujúci miestami rýchlosť 205 kilometrov za hodinu -, ktorý vyvracal stromy, odnášal strechy domov a poškodzoval rybárske lode.

Cyklón by mal v sobotu zoslabnúť a vydať sa smerom k bangladéšskemu mestu Čitágaon. Ohrozené je aj mesto Cox’s Bazar, kde v táboroch s provizórnym ubytovaním žijú tisíce moslimských utečencov z indoárijského etnika Rohingov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj