Bratislava 21. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslankyňa Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) v súčasnosti zvažuje všetky možné alternatívy svojej politickej budúcnosti. Uviedla to pre agentúru SITA s tým, že sa zamýšľa nad otázkou, či bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. “V letných mesiacoch budem o svojej budúcnosti v politike usilovne premýšľať a zvažovať všetky pre a proti,” povedala poslankyňa a predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslankyňa NR SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd)

Poslankyňa má zásadu, aby politický subjekt, do ktorého vstúpi, stál jasne na zásadách ochrany demokracie, právneho štátu, individuálnych slobôd.

“V zahraničnej politike by mal presadzovať prehlbovanie spolupráce v rámci EÚ a ctiť si spojenecké väzby v rámci Severoatlantickej aliancie, ktorá je hlavnou zárukou našej bezpečnosti v dnešnom svete. A najmä, viac ako na v súčasnosti toľko skloňované ‘prevzatie moci’ (často ho opakuje Andrej Kiska), by sa mal pozerať dopredu a pripravovať riešenia na problémy, ktoré nás čakajú v budúcnosti, ako hybridné hrozby, demografická kríza či boj proti klimatickým zmenám a ich následkom,” priblížila svoju predstavu Cséfalvayová.

Zároveň verí, že v blízkej budúcnosti bude ľudí v politike viac než forma a mocenský boj zaujímať obsah a vízia, ktorú politické zoskupenie ponúka.

Katarína Cséfalvayová kandidovala do Národnej rady SR za politickú stranu Sieť. Spolu s ostatnými poslancami zo strany krátko po parlamentných voľbách v roku 2016 vystúpila. Neskôr vstúpila do poslaneckého klubu Mosta-Híd a členkou strany je od mája minulého roka.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj