Londýn 24. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)

Vodca britských labouristov Jeremy Corbyn vystúpil v piatok s požiadavkou, aby budúci britský premiér “okamžite” vypísal parlamentné voľby. Túto požiadavku podporila aj škótska premiérka Nicola Sturgeonová, ktorá pritom priznala, že s odchádzajúcou britskou premiérkou Theresou Mayovou mali ohľadom brexitu mnohé nezhody

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jeremy Corbyn

Boris Johnson, ktorý je považovaný za možného budúceho vodcu britských konzervatívcov, sa Mayovej v piatok poďakoval za jej službu vlasti a Konzervatívnej strane. Dodal, že teraz nastal čas konať v duchu Mayovej výzvy: “Zjednotiť sa a implementovať brexit.”

Mayová tiež vo svojom prejave v piatok uviedla, že dočasne zostane vo funkcii premiérky, až kým nebude zvolený nový líder konzervatívcov.

Predpokladá sa, že k nominácii nového vodcu konzervatívcov dôjde koncom júla. Líder strany, ktorá má v parlamente väčšinu, sa v Británii stáva premiérom automaticky, bez potreby usporiadania parlamentných volieb.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj