Londýn 22. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Frank Augstein)

Líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn v nedeľu povedal, že v prípade, ak jeho strana vyhrá najbližšie parlamentné voľby, zostane na poste premiéra počas celého volebného obdobia. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke líder britskej opozície a Labouristickej strany Jeremy Corbyn

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii. Corbyn v nedeľňajšej publicistickej relácii stanice BBC povedal, že labouristov do najbližších volieb povedie v pozícii lídra.

Na otázku, či v prípade víťazstva zostane vo funkcii premiéra počas celého volebného obdobia, Corbyn odpovedal “samozrejme”.

Labouristická strana otvorila v sobotu v Brightone svoju jesennú konferenciu, ktorá sa koná v situácii, keď je tábor labouristov rozdelený.

Úvod konferencie poznamenali snahy o zosadenie Toma Watsona z postu podpredsedu strany, čomu zabránil až samotný Corbyn. Watson a Corbyn sa rozchádzali v názoroch v súvislosti s brexitom, uvádza na svojej webovej stránke denník The Guardian.

Corbynov poradca v oblasti politiky Andrew Fisher minulý týždeň ohlásil svoje odstúpenie, napísala na svojej webovej stránke stanica BBC. Fisher podľa britských médií vyjadril pochybnosti v súvislosti s možným víťazstvom Corbyna v najbližších voľbách.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj