Berlín/Rím 23. augusta 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)

Pre Merkelovú a pre jej služobníčku EÚ-Leyenovú nie je nič tak dôležité, ako odstaviť na vedľajšiu koľaj ich úhlavného nepriateľa Mattea Salviniho. Veď ak by sa stal talianskym premiérom on, tak obe „dámy“ by mali po chlebe. Preto urobia všetko, len aby nebol v budúcej talianskej vláde. Na tom sa už veľmi svedomite a nekompromisne pracuje

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Matteo Salvini

V zákulisí veľkej politiky už boli nájdené cestičky, ako pripraviť a zrealizovať spoluprácu talianskeho expremiéra Conteho s Renzim, ktorí si ešte donedávna nevedeli ani len na meno prísť. A Merkelová a jej podriadení, keď Conte vytvoril koalíciu so Salvinim, tak šéfa talianskej vlády opovržlivo označovali len za pravicového populistu a taliansku vládu za tých, ktorí klamú a zavádzajú taliansky národ.

Teraz sa pre Merkelovú stáva Conte akceptovateľným partnerom a ju vôbec nebude rušiť, keď po talianskych voľbách bude mať do činenia s vládou, ktorú bude viesť Conteho strana, Hnutie piatich hviezd a jej koaličný partner bude Matteo Renzi – jej dôverný priateľ – a jeho strana Demokratická strana.

Salvini je teraz už doslova horúčkovite ponorený do volebného boja. V ňom inscenuje súboj Matteo Salvini proti Matteovi Renzimu – boj nového proti starému. Dokázal zvrhnúť vládu, nepodarilo sa mu však dosiahnuť čo najskôr nové voľby.

Starý parlament je ale naďalej funkčný. Vo vnútri parlamentu sa však už začalo hľadanie po nových spojenectvách. Také niečo je v Taliansku vždy veľmi zdĺhavé  a pomalé. A práve v naťahovaní času objavil Renzi pre seba vhodnú príležitosť ako znova výrazne vystúpiť na scénu talianskej politiky a Merkelová mu v tom všemožne pomáha.

Matteo Renzi sa teraz usiluje spojiť ľavicových politikov s politikmi stredu a získať tak potrebnú silu, aby mohol vytvoriť koalíciu s Conteho Hnutím piatich hviezd. Aby sa mu to podarilo, tak robí všetko preto, aby odďaľoval nové voľby, pričom dúfa, že čas hrá pre neho a proti Salvinimu, lebo vychádza z toho, že jeho popularita bude klesať a že tak napokon prekazí „hroziace“ víťazstvo svojho nenávideného protivníka.

Ak sa mu to podarí, tak sa v Taliansku všetko vráti do starých koľají – otvoria sa talianske prístavy pre všetkých migrantov z Afriky a odtiaľ sa v tisíckach budú môcť vydať ďalej do Európy a šťastná mama Merkelová zas otvorí pre nich svoju náruč a bude ich vítať, ale starostlivosť o nich prenechá len svojim poddaným.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj