Colníci od začiatku roka zadržali takmer 4 000 kusov falzifikátov rôzneho značkového tovaru

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava/Nitra 24. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Colný úrad Nitra)

Takmer 4 000 kusov falzifikátov rozličného značkového tovaru zaistili od začiatku roka nitrianski colníci. Pri kontrolách v predajniach, skladoch, ale aj vo vozidlách pri bežných cestných kontrolách zaistili napodobneniny oblečenia svetových značiek, športovej obuvi, parfumov či telefónov s príslušenstvom. Ako agentúru SITA informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher, zadržali aj veľké množstvo falzifikátov pracích prostriedkov a aviváže známej značky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zadržaný tovar

Ak by sa tento tovar predal na trhu ako originálny, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda takmer 140-tisíc eur. V ďalšom konaní sa bude rozhodovať o prepadnutí tovaru v prospech štátu a o jeho zničení pod colným dohľadom, nakoľko tento tovar nie je možné z dôvodu ochrany spotrebiteľa poskytnúť na charitatívne účely.

Osobám, ktoré sa neoprávneným spôsobom chcú obohacovať na známych značkách, hrozí aj finančný postih. V rámci správneho konania sa môže pokuta od colného úradu vyšplhať až na 67 000 eur. Za opakované porušenie predpisov môže colný úrad uložiť pokutu až do výšky 135 000 eur. Colníci upozorňujú spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu značkového tovaru v pochybných a podozrivo lacných obchodoch či u rôznych podomových predajcov. Falošné výrobky môžu byť totiž svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj