New York 25. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jeff Chiu)

Americký šprintér Christian Coleman je pripravený vyvrátiť obvinenia, podľa ktorých mal v priebehu uplynulých 12 mesiacov údajne zmeškať tri dopingové kontroly. Dvadsaťtriročný atlét verí, že sa jeho meno podarí očistiť ešte pred tohtoročnými MS v katarskej Dauhe (28. septembra – 6. októbra)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Američan Christian Coleman

Americká antidopingová agentúra uviedla, že Coleman nesplnil povinnosť informovať o svojej polohe za účelom vykonania kontroly. Podľa antidopingových pravidiel musia atléti uviesť s 90-dňovým predstihom čas a miesto, kde môžu komisári vykonať námatkovú mimosúťažnú kontrolu. V prípade, že športovec danú povinnosť nesplní, musí čeliť tým istým dôsledkom ako v prípade pozitívneho nálezu.

“Neberiem žiadne výživové doplnky, preto nemám dôvod vyhýbať sa dopingovej kontrole,” citovala Colemana agentúra AP. “Informácie, ktoré sa o mne šíria, sú nepravdivé a ničím nepodložené. Som si istý, že vypočúvanie, ktoré sa uskutoční 4. septembra, celú vec vysvetlí,” povedal držiteľ najrýchlejšieho tohtoročného času na 100 m.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj