Bratislava 26. marca 2020 (HSP/Foto: SITA/AP/LaPresse-Claudio Furlan)

V rámci manipulatívnej politiky nám médiá hlavného prúdu veľmi radi podsúvajú štatistické údaje o „sile“ a „výkonnosti“ ba výnimočnosti EÚ. Je čas pozrieť sa na to, čo hovoria o COVID-19 k dnešnému dňu (26. marca večer) štatistiky o počte nakazených, počte obetí, percente obetí z nakazených, počet nakazených na obyvateľa a počte obetí na obyvateľa, keď zoberieme celú EÚ. A čísla sú doslova hrozivé

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V čase písania tohto blogu (podvečer 26.3.) dosiahol počet infikovaných v rámci celej EÚ masívnu hodnotu bez drobných 237 tisíc ľudí. To je 2,9 násobok počtu infikovaných v Číne. V prepočte je infikovaný jeden z 1 890 všetkých obyvateľov únie. V Číne je to len jeden zo 17,5 tisíc. To je 9,2 násobne viac v EÚ v porovnaní s Čínou, ale aj 3,7 násobok v porovnaní s inou úniou: Spojeným kráľovstvom, 2,5 násobne viac v porovnaní s USA a 92,5 násobne viac v porovnaní s nenávideným Ruskom.

Slovensko je na tom (zatiaľ) s jedným infikovaným na viac ako 24 tisíc obyvateľov veľmi dobre. Lepšie sú na tom už iba 3 štáty – Maďarsko, Poľsko a Bulharsko. Tá najlepšie správa je, že ešte (zatiaľ) nemáme ani jedinú obeť, rovnako ako Lotyšsko a Malta. Najhoršie na tom je Luxembursko s jedným infikovaným na 460 obyvateľov. Až po ňom je Taliansko s infikovaným každým 810-tym obyvateľom. Hneď po ňom nasleduje Španielsko s jedným infikovaným na 835 obyvateľov a na „medailovú“ priečku dobieha Česká republika s jedným infikovaným na 930 obyvateľov, v malom odstupe s ďalším susedom, Rakúskom s jedným infikovaným na 1 385 obyvateľov. Platí úmera, čím vyspelejší štát, čím nafúkanejší a arogantnejší vládcovia, tým je číslo horšie.

V rámci celej EÚ dosiahol počet obetí takmer 14 150 a počet stále rapídne stúpa. To sú násobky Číny, kde už počet stagnuje. Úmrtnosť v rámci celej EÚ je až hrozivých 6% z infikovaných. V rámci celej EÚ Zomiera jeden z 31 630 obyvateľov tohto umelého spoločenstva, zatiaľ čo v Číne zomrel 1 z asi 450 tisíc obyvateľov. V Taliansku je jedna obeť na asi 8 tisíc obyvateľov a v Španielsku na 11,5 tisíc obyvateľov. V porovnaní so Spojeným kráľovstvom, kde ide o jednu obeť na 145 tisíc obyvateľov, ale v Rusku na 50 miliónov obyvateľov. Tu sa zatiaľ ukazuje iná úmera. Čím kvalitnejší a pružnejší zdravotný systém, čím disciplinovanejší a tradicionalistickejší obyvatelia, tým v prepočte menej obetí.

Je jasné, že infikovaní aj obete stúpajú a nikde sa viac nepotvrdzuje, že štatistika je len súbor nepresných čísiel. Už v čase publikovania tohto materiálu budú čísla o niečo zmenené a budem len dúfať, že počet obetí sa zastaví a u nás zostane na nule. Lenže by bolo načase, aby domáci agenti toho spolku, ktorý ako celok totálne a fatálne zlyháva, na chvíľu prestali ospevovať tento spolok nebezpečných, neschopných a zbytočných. A začali uvažovať o prestupe do iného fanklubu potom, keď tento projekt EÚ oprávnene skrachuje a odíde na smetisko dejín aj so všetkými arogantnými, neschopnými, nafúkanými, prebytočnými, zbytočnými a vysoko preplatenými darmožráčmi.

A ostatní si hlavne zachovajme pokoru pred tým, čo nedokážeme ovplyvniť. A poučenie z toho, čo môžeme a budeme musieť zmeniť. A vytvoríme si ako náhradu niečo, čo nebude ani náznakom umožňovať diktatúru, vydieranie, korumpovanie, potláčanie slobody vyjadrovania, podpory mediálnej manipulácie. A čo bude veľmi lacné a veľmi užitočné ako platforma na komunikáciu suverénnych partnerov a priateľov, čiže reprezentácií suverénnych národných štátov.

Peter Švec

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj