Členské krajiny OSN vytvorili skupinu odporu zasahovania do záležitostí Venezuely

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Caracas 15. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Sergey Guneev)

Minister zahraničia Venezuely Jorge Arreaza ohlásil vytvorenie skupiny pre odpor zasahovania do vnútorných záležitostí suverénnych štátov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Dnes informujeme o vyhlásení dôležitej skupiny členských štátov OSN, ktoré sú znepokojené otázkami dodržania princípov medzinárodnej spoločnosti, povedal na brífingu Arreaza.

“Zdieľame rovnaké záujmy a obhajujeme rovnaké princípy. Domnievame sa, že tieto princípy sa porušujú, vystavujú hrozbe právo na mier a suverenitu našich národov, právo na rozvoj a plnú realizáciu ľudských práv, právo na život,” dodal.

Stály predstaviteľ Palestíny Riyad Mansour oznámil, že do novej skupiny sa zaradilo asi 50 krajín OSN.

Krajín, ktoré podporujú Venezuelu, je skoro 50, uviedol.

Ako informoval Arreaza, brífingu sa zúčastnili predstavitelia Venezuely, Ruska a ďalších 14 krajín. Ostatné štáty, ktoré podporujú Venezuelu, sa stretnutia nemohli zúčastniť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj