Bratislava 12. decembra 2019 (HSP/Foto:Doma dobre Facebook)

To, čo predviedol predseda „Kresťansko-demokratického hnutia „, Alojz Hlina v relácii RTVS “ O 5 minút 12″, bolo podľa mnohých prerazením morálneho dna. Hlina svojím dehonestujúcim vystupovaním voči predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi pripomínal krčmového štamgasta po 10.-tom poldecáku borovičky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke logo Doma dobre

Nedeľňajšie besnenie Alojza Hlinu sa výrazne zapíše do dejín slovenskej politiky. Hlina si na mušku zobral Mariana Kotlebu, na ktorého celú reláciu útočil primitívnym spôsobom. Celý čas sršala z Hlinu zjavná nenávisť.

Jeho najčastejším výrokom bolo slovo „úchylák“.

Na ukážku, niektoré výroky Hlinu v relácii o 5 minút 12:

„Týchto úchylákov mali dávno rozpustiť“

„Čo ste im v tom kabinete ukazovali, biceps, brucho, či niečo pod tým? To je presne to malé deti mladistvé.“

“ To sú najväčší bojovníci, dvaja úchyláci Kollár s Kotlebom.“

„Pozrite, kto je v politike, banda úchylákov“

Čo to je za klub celé ĽSNS, naozaj je to partia úchylákov“

„Napchávate sa tou treskou, opasení ste celý, že vám gombíky pukajú.“

Hlinov agresívny slovník sa dotkol aj kandidátov z Kotlebovej kandidátky. Konkrétne kandidátov strany Dobre Dobre, ktorá bude spolu s ďalšími tromi stranami kandidovať na kandidátke Ľudovej strany naše Slovensko.

Tí napísali predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi otvorený list, v ktorom ho žiadajú o ospravedlnenie:

„Pán Alojz Hlina,

My, členovia strany Doma Dobre , kandidáti na poslancov pre voľby do NR SR v roku 2020 kandidújúci na kandidačnej listine politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana naše Slovensko sa so všetkou vážnosťou ohradzujeme ovoči vašim výrokom vysloveným dňa 8.12.2019 v relácii RTVS O 5 minút 12.

Chceme veriť, že ste si s dostatočným odstupom uvedomili, že vaše výroky presiahli hranicu pravdivého a slušného vyjadrovania sa kresťanského politika. Považujeme za správne dať vám šancu verejne sa ospravedlniť všetkým kandidátom.

Členovia strany DOMA DOBRE viedli, vedú a vždy budú viesť skušnú a korektnú politickú kampaň. Životné príbehy osobností kandidujúcich za našu politickú stranu sú príbehmi čestných, pracovitých a poctivých ľudí.

Vaše výroky však majú charakter ohovárania a na cti utŕhania. Máme právo sa domnievať , že z vašej strany došlo k neoprávnenemu zásahu do chránených práv osobností , mohlo prísť k trestnému činu ohovárania, alebo iných trestných činov.

Z týchto dôvodov vás žiadame o verejné ospravedlnenie sa kandidátom v rovnakom mediálnom priestor a pevne veríme , že žiadne podobné výroky a vyjadrenia z vaších úst už nezaznejú.“

Samuel Gdovin

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj