Civilný mimosporový poriadok sa zmení, poslanci prelomili prezidentovo veto

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 10. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jakub Kotian)

Do Civilného mimosporového poriadku pribudne možnosť podať žalobu na obnovu konania v prípade rozhodnutia v konaní o návrate maloletého dieťaťa do cudziny. Poslanci Národnej rady (NR) SR prelomili prezidentovo veto a opätovne schválili novelu zákona o Civilnom mimosporovom poriadku, ktorú predložili nezaradení poslanci Martina Šimkovičová a Peter Marček

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke NRSR

Cieľom zákona je povoliť podanie žaloby na obnovu konania aj proti právoplatnému uzneseniu v konaní o návrat maloletého do cudziny vo veciach neoprávneného premiestnenia alebo zadržania. “Legislatívny návrh vychádza z prirodzenej nutnosti chrániť životy maloletých detí a konať v súlade s ich najlepším záujmom a presvedčením,” upozorňujú poslanci.

Prezident novelu vrátil poslancom na prerokovanie ako celok a odporučil ju neschváliť. Poslanci však s jeho výhradami nesúhlasili.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj