Peking 29. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)

Vedúci druhej skupiny čínskych odborníkov v oblasti epidemiológie, ktorí pomáhajú v Taliansku, výkonný viceprezident Prvej kliniky pri Čeťiangskej lekárskej univerzite, Qiu Yunqing, uviedol, že nárast počtu infikovaných koronavírusom v Taliansku svedčí o tom, že zdroj infekcie nenašli

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke taliansky premiér Giuseppe Conte

Podľa jeho slov je to najväčší problém. Okrem toho je tu nedostatok činidiel a zdravotníckeho personálu pre testovanie. Tiež veľa ľudí netestovali na koronavírus. To viedlo ku skutočnosti, že zdroj epidémie nenašli.

Podľa lekára neexistuje dostatočná kontrola nad chorými pacientmi, ktorí naďalej infikujú ostatných. Taktiež zdôraznil, že je potrebné identifikovať všetkých nakazených ľudí a izolovať ich, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

Čínski odborníci tiež navštívili nemocnice, aby zistili, ako prebieha liečba pacientov s koronavírusom. Qiu zdôraznil, že informovanosť lekárov je nedostatočná a v nemocničných izbách sa môže nachádzať niekoľko stoviek pacientov.

Lekár vyjadril nádej, že materiálne prostriedky a skúsenosti, ktoré odovzdajú čínski odborníci, pomôžu talianskym lekárom v boji proti koronavírusu. Priviezli tiež lieky tradičnej čínskej medicíny.

V článku sa uvádza, že v budúcnosti sa odborníci zamerajú na činnosť v oblastiach s najzávažnejšou epidemickou situáciou.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj