Peking 31. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Čína zakázala cesty jednotlivým čínskym občanom na Taiwan a ako dôvod uviedla súčasný stav vzťahov s týmto ostrovom, ktorý má vlastnú demokratickú vládu. V stredu o tom informovalo čínske ministerstvo kultúry a turistického ruchu, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ide zrejme o ďalší krok komunistickej Číny, ktorý má zvýšiť finančný a diplomatický tlak na ostrov, aby ho prinútila schváliť postoj Pekingu, že Taiwan je čínskym územím.

Čínske ministerstvo v stredu v jednovetovom oznámení uviedlo, že takéto cesty jednotlivých Číňanov sú pozastavené od štvrtka, a to “vo svetle súčasných vzťahov medzi oboma stranami”. V oznámení ministerstvo neuviedlo nič o tom, že by boli pozastavené aj cesty Číňanov ako členov turistických zájazdov.

Čína prerušila všetky kontakty s vládou taiwanskej prezidentky Cchaj Jing-wen už krátko po jej zvolení v roku 2016 a rôznymi krokmi odrádzala od cestovania na ostrov, pričom zároveň pracovala na odlákaní zvyšných diplomatických spojencov Taiwanu a ich pritiahnutí na svoju stranu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj