Čína potvrdila, že zadržiava už tretieho Kanaďana

Peking 20. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)

Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok uviedlo, že úrady zadržali už tretieho kanadského občana, ktorý v Číne pracoval nelegálne. O jeho zadržaní v stredu informovala kanadská vláda

Ilustračné foto

Na štvrtkovom brífingu v Pekingu hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun-jing povedala, že Kanaďanka Sarah McIverová čelí “administratívnym trestom”, píše agentúra AFP.

O aké tresty konkrétne pôjde, však hovorkyňa nešpecifikovala. Podľa agentúry Reuters dodala, že rezorty diplomacie oboch krajín spolu komunikujú.

Podľa kanadského denníka National Post je McIverová učiteľkou a pochádza z provincie Alberta.

Čína zatkla minulý týždeň dvoch Kanaďanov – bývalého diplomata Michaela Kovriga a podnikateľa Michaela Spavora. Peking uviedol, že obaja sú “podozriví, že vykonávali aktivity, ktoré sú v rozpore s čínskym zákonom o národnej bezpečnosti”.

Správy o zmiznutí dvoch Kanaďanov sa objavili po tom, čo v Kanade zatkli začiatkom decembra Meng Wan-čou, finančnú riaditeľku a dcéru zakladateľa čínskeho telekomunikačného gigantu Huawei.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj