Čiliak predĺžil zmluvu s Kometou Brno o ďalšie dve sezóny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Brno 11. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak podpísal nový kontrakt na dva roky s úradujúcim českým majstrom Kometou Brno a v klube by mal zotrvať do konca sezóny 2020/2021

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke brankár Marek Čiliak

Zvolenský rodák strávil väčšinu aktuálneho ročníka premiérovo v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v drese Slovana Bratislava, ale koncom januára sa vrátil späť do Brna, kde predtým pôsobil od svojich pätnástich rokov. Informáciu priniesol oficiálny web Komety.

“Som rád, že Marek zostáva v Komete a že sme sa dohodli na novej zmluve. Taktiež som si prial, aby sme podpísali nový kontrakt pred začiatkom play-off a aby bol Marek v čo najlepšej psychickej pohode,” uviedol hlavný tréner a majiteľ klubu Libor Zábranský. Čiliak v ostatných dvoch sezónach doviedol Brňanov k majstrovskému titulu a darí sa mu aj po návrate z KHL. V závere základnej časti českej extraligy odchytal osem zápasov s úspešnosťou zákrokov 93,5 percenta a v nadchádzajúcom play-off bude plniť úlohu brankárskej jednotky.

“Už dlhšiu dobu sme sa bavili o tom, že by som mohol zostať v Brne. Boli sme dohodnutí veľmi rýchlo aj na dĺžke kontraktu. Čakalo sa už len na to, kedy to dáme na papier. Neuvažoval som o ničom inom. Som v Brne spokojný a som tu doma. Kam by som chodil? Mám tu rodinu, ktorá je v Brne šťastná,” povedal Čiliak pre klubový web Komety. Súčasťou novej zmluvy slovenského brankára je aj opcia na predĺženie spolupráce o ďalší rok.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj