Bratislava 26. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslankyňa Národnej rady Jana Cigániková, tímlíderka SaS v oblasti zdravotníctva sa vo svojom najnovšom blogu zamerala na to, čo počas prezidentskej kampane viackrát prizvukoval Štefan Harabin.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke poslankyňa NR SR Jana Cigániková (SAS)

Cigániková vo svojom článku tvrdí, že vo vyspelých krajinách sveta neexistuje žiadna, ktorá by míňala na zdravotníctvo tak veľa peňazí a zároveň mala také katastrofálne výsledky, ako Slovensko.

Poslankyňa SaS hovorí o ľuďoch, ktorí umierajú doslova zbytočne. O tzv. odvrátiteľných úmrtiach, teda úmrtiach na diagnózy, ktoré dnes vieme liečiť. Na základe tohtoročnej správy o zdravotníctve v krajinách OECD uvádza, že Slovensko investuje do zdravotníctva podobné peniaze ako napr. Česi, Gréci a Cyperčania, pričom v uvedených štátoch zomrie menej ľudí.

Podľa Cigánikovej ide o “rukolapný výsledok vládnutia Smeru, ktorý má v rukách zdravotníctvo 12 rokov a týka sa každého z nás”. “Zároveň to dokazuje, že riešením nie je míňať ešte viac peňazí, ale robiť reálne reformy. Presne tie, na ktoré zbabelý populistický Smer nemal nikdy odvahu. A nemá ju ani dnes, preto Fico robí všetko preto, aby sa reforma nespustila.”

Cigániková tiež predostiera argumenty na kontroverzné zatváranie niektorých nemocníc. “Po Nemecku máme najhustejšiu nemocničnú sieť v EU a zároveň dávame na pacienta podpriemerné zdroje. Efektivita týchto zdrojov je rovnako podpriemerná. Toto spôsobuje, že danú hustú sieť nevieme vybaviť ani personálom, ani technikou, vlastne ledva dokážeme udržať budovy pokope, pre pacienta sa teda stáva nebezpečná.”

Na vysokú mieru úmrtí, ktorým by sa dalo predísť dlhodobo upozorňoval Štefan Harabin (viď priložené video spred troch rokov). Túto tému intenzívne komunikoval aj počas jarnej prezidentskej kampane.

 

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj