Bratislava 31. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Predseda vlády SR Peter Pellegrini vo štvrtok večer vo videu na sociálnej sieti Facebook zareagoval na situáciu vo vládnej strane s tým, že by sa mal viac zaoberať dianím vo vnútri Smeru-sD.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Pellegrini

“Predseda vlády je však aj politická, nielen úradnícka funkcia. Dostal som sa do štádia, keď sa musím začať intenzívnejšie venovať aj straníckej politike,“ povedal Pellegrini. Zdôraznil, že aj stranícka politika musí byť pre ľudí.

Pellegrini povedal, že je vo funkcii premiéra už rok a niekoľko mesiacov a v tejto funkcii sa vraj snaží každodenne robiť politiku pre bežných ľudí.

Dodal, že si je vedomí toho, že na Slovensku je veľká skupina ľudí, ktorá podporuje Smer a cíti, pretože práve táto strana podľa premiéra chránime ich záujmy.

“Či už sú to mladé rodiny s deťmi, dôchodcovia, chorí a slabí, ale aj tí, ktorí dennodenne pracujú alebo drobní živnostníci. My sme tí, ktorí sa o nich musia postarať,“ pokračoval s tým, že aj po toľkých rokoch vládnutia nemá Smer 20-percentnú podporu len preto, že “sa vieme len pekne usmievať v televízii“.

Smer podľa neho robí konkrétne opatrenia na to, aby sa žilo ľuďom lepšie. “Ja to beriem ako veľkú zodpovednosť, a preto ak aj máme nejaké interné diskusie, osobne sa zasadím o to, aby sme si ich vyriešili vnútri a naďalej boli vnímaní ako najlepšia strana pre ľudí. Bolo to tak doteraz, a musí to tak byť aj naďalej bez ohľadu na to, kto z nás práve sedí na akej stoličke.”

“V Smere budeme určite v najbližších týždňoch diskutovať, ale prioritou číslo jedna budú rovnako, ako boli aj doteraz, vždy občania tejto krajiny,” uzavrel svoj príhovor Peter Pellegrini.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj