Chrenovský most v Nitre bude svietiť načerveno. Na Slovensku už pre podporu pacientov svietilo dočervena viacero známych stavieb

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Nitra 17. apríla 2019 (HSP/Nitra.sk/Foto: MsÚ Nitra)

Nitra sa zapája do celosvetového projektu na znak podpory pacientov s vrodeným krvácavým ochorením a ich liečby. Dnes bude preto Chrenovský most svietiť načerveno

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

S nasvietením mosta do tejto symbolickej farby už súhlasil primátor Marek Hattas, ktorý tým vyhovel žiadosti Martina Sedminu, podpredsedu Slovenského hemofilického združenia. Združenie zverejnilo zoznam všetkých pozoruhodných stavieb, ktoré sa v rovnaký deň ponoria do červenej farby.

Práve 17. apríl je Svetovým dňom hemofílie. Jeden z desaťtisíc ľudí trpí takýmto závažným nevyliečiteľným ochorením. Akcie ako napríklad nasvietenie objektov na červeno pomáhajú zvýšiť informovanosť o vrodených krvácavých ochoreniach. Na Slovensku už preto žiarili na červeno napríklad Dóm sv. Alžbety v Košiciach či nákupné centrum Bory Mall v Bratislave.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj