Chorobnosť na ARO na celom Slovensku klesla o 17,7 percenta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 18. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Andreas Gebert)

Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) na Slovensku počas 16. týždňa klesol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 17,7 percenta. Lekári podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR celkovo nahlásili 14.206 ochorení

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali lekári v Prešovskom a najnižšiu v Banskobystrickom kraji. Najvyššia vekovo špecifiká chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola v skupine detí do piatich rokov.

“Ochorenia hlásilo 48 percent všeobecných lekárov pre deti a dorast a 34 percent všeobecných lekárov pre dospelých,” uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Najčastejšie ich hlásili lekári v Nitrianskom a najmenej v Bratislavskom kraji.

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 516 osôb, čo predstavuje 2,1 percenta zo všetkých prípadov. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy, ktorých bolo 221. Ďalej sa vyskytlo 200 otitíd a 95 pneumónií.

Chrípka a chrípke podobné ochorenia postihli 1402 pacientov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla chorobnosť o 34,2 percenta. Najviac chorých na chrípku bolo podľa Mikasa v Trnavskom kraji, najmenej v Bratislavskom kraji. Najviac pacientov bolo medzi mladými vo veku 15 až 19 rokov.

V 16. kalendárnom týždni 2019 boli takzvané “chrípkové prázdniny” v troch materských školách, po jednej v Trnavskom, Žilinskom a v Košickom kraji.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj