Chodkyni Czakovej už druhý raz tesne ušiel slovenský rekord na 3000 m

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 29. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Slovenská reprezentantka v chôdzi Mária Katerinka Czaková aj po náročnom tréningovom týždni dokázala, že hoci je už špecialistka na 50-kilometrový chodecký maratón, dokáže zašliapať aj rýchlu tritisícku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke v popredí slovenská reprezentantka Mária Katerinka Czaková

Na halovom atletickom mítingu Elán v Bratislave dosiahla čas 12:36,00 min, pričom slovenský rekord Zuzany Zemkovej má hodnotu 12:34,31 min.

„Na jednej strane ma tento výkon potešil, lebo preteky som išla z plnej prípravy, ale na druhej mi je smutno, že mi už druhý raz tesne ušiel slovenský rekord – vlani o 23 stotín, teraz o 1,69 sekundy. Asi mi tento rekord nie je súdený,“ citoval zverenku dua Matej Spišiak – Martin Pupiš oficiálny web Slovenského atletického zväzu. „Škoda, že mi po rýchlom začiatku na druhom kilometri trochu stvrdli nohy. Žiaľ, ak na tritísícke stratíte pár sekúnd, už len veľmi ťažko to doženiete. Škoda, že nešla so mnou dlhšie Guatemalčanka Ortízová. Myslela som si, že sa budeme vzájomne ťahať. Keby ma trochu viac ponaháňala, asi by som nespomalila a mohla som možno mať aj rekord,“ odhadovala Katerinka Czaková, vlani šiesta na 50 km na ME v Berlíne a tretia v ankete slovenský Atlét roka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj