Washington 11. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)

Keď americký prezident Donald Trump minulý rok vyhlásil, že je “stabilný génius”, nešlo podľa všetkého o iróniu. Rovnaký termín, ovenčený ďalšími prívlastkami, použil pri opise samého seba aj vo svojom štvrtkovom tweete

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Prezident sa vo štvrtok prostredníctvom Twitteru pýtal ľudí, či chcú mať v budúcom volebnom období za prezidentku “Pocahontas”, ako nazýva demokratickú uchádzačku o prezidentskú nomináciu Emily Warren, alebo radšej jeho. “(Chcete mať) za prezidentku tú veľmi nervóznu a tenkú verziu Pocahontas, radšej ako to, čo máte teraz – tak dobre vyzerajúceho a inteligentného, naozajstného Stabilného Génia?”

V ďalších štvrtkových postoch Trump zaútočil na Twitter, ktorý je jeho hlavným komunikačným kanálom a sleduje ho na ňom 61 miliónov používateľov. Posťažoval sa, že pre jeho fanúšikov je údajne veľmi ťažké pridať si ho a tým pádom pre neho je “oveľa ťažšie šíriť posolstvá”.

Trump sa dlhodobo sťažuje na to, že vedenie sociálnych sietí vrátane Twitteru je liberálneho zmýšľania a údajne cielene sťažuje šírenie príspevkov “konzervatívnejšieho” ladenia, ako svoje posolstvá prezident nazýva.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj