Praha 23. októbra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Psychiatra (67) z okresu Tachov obžalovali z toho, že aplikoval 33-ročnej tehotnej žene liek oxytocín, ktorý mal u nej vyvolať kontrakcie a predčasný pôrod. Dieťa si totiž chcel so svojou manželkou osvojiť a bál sa, že prirodzený pôrod ženu emočne ovplyvní a ona im dieťa odmietne dať. Informuje portál Blesk.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Tehotná žena čakala svoje druhé dieťa a bola v ťažkej situácii a aj preto zareagovala na inzerát, v ktorom manželia z Tachovska hľadali tehotnú ženu s ponukou, že si jej dieťa po pôrode adoptujú.

Manželia sa so ženou zišli. Psychiater sa potom dokonca dohodol, že ho tehotná žena v dokumentoch uvedie ako otca, aby sa zjednodušil proces adopcie.

Postupom času sa ale začal obávať, že si nastávajúca mamička všetko rozmyslí a bábätko si nechá. Podľa polície preto doma žene v 35. týždni tehotenstva pichol liek oxytocín, čím jej chcel vyvolať predčasný pôrod. Psychiater sa domnieval, že pri klasickom pôrode by žena získala k bábätku citový vzťah a odmietla by im ho dať.

Lenže oxytocín sa môže podávať len pod lekárskym dohľadom a predovšetkým s neustálym monitorovaním plodu. Po jeho aplikácii totiž hrozí odtrhnutie placenty a tým ohrozenie života rodičky aj nenarodeného dieťaťa. Mamička, našťastie, nebola na liek citlivá, takže k predčasnému pôrodu nedošlo.

Štátna zástupkyňa teraz podala na psychiatra obžalobu a viní ho z pokusu ťažkého ublíženia na zdraví. V prípade dokázania viny mu hrozí až 12 rokov za mrežami.

Prípad ohlásili zdravotníci. Keď totiž ženu prijali, spozorovali na jej stehne vpichy. Obvinený sa bráni tým, že ide o komplot na jeho osobu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj