Praha 31. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Muhammed Muheisen)

Českí moslimovia roky prispievali od stoviek korún až po tisíce do zbierok, ktorými chceli pomôcť zaplatiť stavbu mešity v západoafrickom Benine alebo uhradiť starostlivosť o vojnou zmrzačených v Sýrii. Polícia však podľa zistení MF DNES teraz pracuje s verziou, že peniaze z dvoch slovenských účtov skončili v skutočnosti u teroristov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Policajti podozrievajú bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha, že peniaze vyzbierané medzi českými moslimami odovzdal teroristickej organizácii Džabhat Fatah aš-Šám, v preklade Front za dobytie Sýrie. Tá je nástupníckou organizáciou Džabhat an-Nusra, sesterskej organizácie al-Káidy.

“On bol sólista a aj tieto zbierky boli jeho vlastnou aktivitou. Keby ľudia, ktorí mu prispeli, vedeli, kde peniaze skončia, určite by boli proti,” povedal predseda Ústredia moslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi.

Shehadeha polícia zatkla v novembri v Jordánsku, kde sa po úteku z Česka skrýval. Bývalý moslimský duchovný je teraz vo väzbe, kde čelí obvineniam z podpory terorizmu a čaká na súd.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj