Češku v rakúskych Alpách strhla lavína

Praha 31. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)

Českú turistku strhla nedeľu na hore Ahornkogel v rakúskych Alpách lavína. Záchranári ju našli a so zranenou nohou prepravili do nemocnice. Žena nebola zavalená snehom, informoval spravodajský portál Novinky.cz

Ilustračné foto

Lavína sa uvoľnila v nadmorskej výške asi 1600 metrov približne o 14.00 h vo chvíli, keď tadiaľ na snežniciach prechádzala skupina turistov. Chceli sa dostať k horskej chate. Ženu z Česka, ktorá ku skupine patrila, valiaci sa sneh strhol. Ľudia, ktorí s ňou boli na mieste, zatelefonovali na tiesňovú linku.

Záchranári privolali na pomoc aj vrtuľník a po asi hodine ženu našli. Sneh ju nezasypal. Do nemocnice sa kvôli náročnému zostupu dostala až o 19.00 h.

Poveternostné podmienky podľa agentúry APA neboli pre výstup priaznivé. “Panovalo veľké nebezpečenstvo pádu lavín a kvôli snehovej búrke bola obmedzená viditeľnosť,” povedal Christian Hütter z horskej služby. Aj vrtuľník, ktorý sa spočiatku na pátraní podieľal, sa musel po čase vrátiť do údolia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj