Praha 9. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Poľský vodič na palubnej kamere v aute natočil, ako s ním český policajt licitoval o pokute. Poliak tvrdí, že nepoctivý policajt si vzal peniaze, ale žiadne potvrdenie nevydal. Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov má teraz plné ruky práce. Napísal o tom portál iDnes

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Vodič, ktorý sa predstavil ako Jakub z Rzeszówa, v rozhovore pre poľský portál tvn24.pl oznámil, ako ho na diaľnici D1 v Ostrave zastavila česká polícia, a jeden z policajtov si vyžiadal úplatok. Podivné je, že policajt s Poliakom hovoril plynulou poľštinou.

Palubná kamera vo vozidle Jakuba natočila, ako ho spočiatku policajné auto prinútilo zastaviť a potom nahrala rozhovor mužov, pričom policajta, ktorý si vzal peniaze, nie je vidieť. Ako uvádza iDnes, vyžiadal si u vodiča doklady a potom mu za prekročenie rýchlosti hrozil až 25 tisícovou pokutou a ročným zákazom riadenia. Končí to tým, že sa pýta na peniaze a prijme od Poliaka 400 zlotých. Jakub tvrdí, že potvrdenie od Čecha nedostal.

Poliak v rozhovore pre tvn24.pl povedal, že potom cez GPS zistil, že v tomto mieste, kde bol pokutovaný, išiel len o sedem kilometrov za hodinu rýchlejšie, než bolo dovolené.

Prípad rieši česká Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj