Česká polícia ukončila vyšetrovanie kauzy Čapí hnízdo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Praha 26. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)

Česká polícia ukončila vyšetrovanie kauzy týkajúcej sa farmy Čapí hnízdo, v rámci ktorej čelí trestnému stíhaniu český premiér Andrej Babiš a jeho príbuzní. V utorok to oznámil hovorca Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleš Cimbala s tým, že si obvinené osoby môžu preštudovať spis a navrhnúť doplnenie. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Andrej Babiš

“Vyšetrovanie vo veci v mediálnom priestore označovanej ‘kauza Čapí hnízdo’ bolo ukončené a policajný orgán vyrozumel obvinených a ich obhajcov o možnosti preštudovať spisy a urobiť návrhy na doplnenie vyšetrovania. Časť veci týkajúca sa jedného z obvinených bola vylúčená k vlastnému konaniu,” uviedol Cimbala bez ďalších podrobností. Podľa informácií denníka Právo sa táto časť týka Babišovho syna Andreja, na ktorého výsluch a znalecké preskúmanie jeho zdravotného stavu polícia čakala. Tridsaťpäťročný Andrej Babiš mladší žije vo Švajčiarsku, kde má aj občianstvo, pričom podľa jeho otca trpí schizofréniou.

V rámci vyšetrovania kauzy Čapí hnízdo pražský kriminalista Pavel Nevtípil predvlani obvinili premiéra, jeho príbuzných a ďalších ľudí z dotačného podvodu a z poškodenia finančných záujmov Európskej únie. Farmu v stredných Čechách vlastnila na prelome rokov 2007 a 2008 Babišova firma Agrofert. Neskôr farma zmenila majiteľov a v lete 2008 získala 50-miliónové európske dotácie v programe pre malé a stredné podniky. Po niekoľkých rokoch, keď dodržiavala dotačnú podmienku, sa farma Čapí hnízdo vrátila zase pod Agrofert.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj