Praha 16. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Voskresenskiy)

Jekaterina Bobková, ktorá je v Rusku vedená ako svedkyňa v prípade futbalistov Alexandra Kokořín a Pavla Mamajev, vypadla z hotelového balkóna v Špindlerovom Mlyne bez cudzieho zavinenia, pretože bola pod vplyvom alkoholu a drog, informovala RIA Novosti vo štvrtok večer Plukovníčka Ivana Ježková z krajskej policajnej správy českého mesta Hradec Králové

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jekaterina Bobková

K incidentu došlo neskoro večer 10. mája v hoteli v Špindlerovom Mlyne na severovýchode Českej republiky. Bobková, ktorá bývala v izbe na treťom poschodí, odišla na balkón fajčiť, neskôr ju našli na zemi s početnými zraneniami a odviezli ju do nemocnice v Hradci Králové. Polícia vtedy nenašla žiadne stopy násilného konania proti poškodenej. Teraz Bobková pokračuje v liečbe v Moskve.

“Krajská polícia mesta Hradca Králové ukončila vyšetrovanie v prípade pádu ruskej občianky Jekateriny Bobkovovej z balkóna, z výšky asi desiatich metrov, pretože zhromaždené materiály, vrátane výpovediami očitých svedkov a znaleckých posudkov neukazujú na cudzie zavinenie,” povedala Ježková.

“Došlo k nehode. Navyše, podľa lekárskeho vyšetrenia, mala poškodená v krvi dve promile alkoholu a bola pod vplyvom drog,” pokračovala policajtka.

Škandalózny prípad ruských futbalistov

Bobková vypovedala ako svedkyňa v prípade dvoch bitiek v centre Moskvy za účasti ruských futbalistov.

V októbri minulého roka sa do dvoch bitiek v centre Moskvy zapojili útočník Zenitu Petrohrad Alexander Kokorin, záložník Krasnodaru Mamajev, mladší brat Kokorín Kirill a futbalista amatérskej ligy Alexander Protasovickij.

Najskôr muži zmlátili na ulici vodiča. Ďalší konflikt sa odohral v kaviarni, kde podozriví zbili Denisa Paka (pozn. Úradník Ministerstva priemyslu a obchodu RF) a do tváre udreli generálneho riaditeľa NAMI (vývojár prezidentských automobilov Aurus) Sergeja Gajsina, ktorý sa snažil situáciu upokojiť. Jekaterina Bobková je jedným z hlavných svedkov. Počas konfliktov bola s futbalistami.

8. mája moskovský súd vyniesol rozsudok, podľa ktorého bratov Kokorínovcov čaká 18 mesiacov nepodmienečne, Mamajeva a Protasovického 17 mesiacov. Od začiatku júla si odpykávajú trest odňatia slobody v Belgorodskej oblasti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj