Bratislava 12. júna 2019 (HSP/Foto: SITA/Martin Medňanský)

Portál televízie Markíza zverejnil, ktoré osoby si pozvala Zuzana Čaputová na svoju inaguráciu, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 15. júna

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Zuzana Čaputová vo volebnej centrále v príhovore po zverejnení predbežných výsledkov počas volebnej noci v rámci druhého kola voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019. Bratislava, 30. marec 2019.

Na popredných miestach zoznamu figurujú najbližší rodinní príslušníci vrátane Petra Konečného, s ktorým nedávno na sociálnej sieti Instagram priznala nezhody a ťažké obdobie vo vzťahu.

Medzi pozvanými, ktorí budú osobnými hosťami Zuzany Čaputovej je predovšetkým jej rodina a najbližší spolupracovníci vrátane niekoľkých členov Progresívneho Slovenska – napríklad bývalého i súčasného predsedu Ivana  Štefunka a Michala Trubana, ako aj novozvolený poslanec EP Michal Šimečka, ktorý má Čaputovej radiť v zahranično-politických otázkach.

Medzi pozvanými nechýbajú ani zástupcovia jej nového poradného tímu ako novinár Marián Leško, právnik Juraj Rizman, či sociologička Zuzana Kusá. Takisto ľudia, ktorí boli strojcami jej volebnej kampane ako Veronika Gulášová a Martin Burgr.

Čaputová pozvala aj bývalého arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý podporil jej kampaň a tiež predsedu mimoparlamentnej strany KDH Alojza Hlinu.

Zoznam súkromných hostí: Peter Konečný, Lea Čaputová, Chris Netkov, Emma Čaputová, Štefan Strapák, Katarína Strapáková, Daniel Strapák, Lucia Zvarová, Adam Strapák, Romana Strapáková, Štefan Novák, Marta Nováková, František Hlaváč, Elena Hlaváčová, Veronika Gulášová, Martin Burgr, Michaela Šedovič, Petra Stoláriková, Martina Goffová, Michal Šimečka, Soňa Ferienčíková, Juraj Rizman, Vladimír Talian, Alexandra Bohmerová, Marián Leško, Mária Lešková, Radovan Pala, Ivana Palová, Peter Kubina, Barbara Kubinová Bokesová, Jarmila Lajčáková, Branislav Kátlovský, Peter Bátor, Mária Bátorová, Michal Truban, Ivan Štefunko, Jaroslav Pavlovič, Eva Pavlovičová, Ladislav Snopko, Zuzana Bartošová, Róbert Bezák, Marika Pogány, Alojz Hlina, Zuzana Mistríková, Zuzana Kusá.

Už dávnejšie rozprúdila mediálne hladiny informácia, že na inauguráciu prezidentky pozvala Národná rada, ktorá ju organizuje aj všetkých Čaputovej súperov z prezidentskej kampane. Niektorí pozvanie prijali, ale napríklad politológ Eduard Chmelár pozvanie odmietol.

Podľa Chmelára novozvolená prezidentka dala najavo, že jej je nemilé, že kancelária predsedu parlamentu pozvala aj “neúspešných kandidátov”. Argumentovala tým, že “doteraz tu taká tradícia nebola, ale beriem to na vedomie”.

“Mrzí ma, že to vníma takto, ja na jej mieste by som svojich súperov na takejto udalosti privítal veľmi rád. Aj v tomto je medzi nami zásadný rozdiel. Alebo minimálne v rozpore slov a činov, lebo prejavom novej kultúry v politike by mala byť aj určitá veľkorysosť k protivníkom. Takto kultúrne vojny nezastavíme. Takto nedosiahneme zmierenie spoločnosti a ukončenie studenej občianskej vojny sa nám vzďaľuje míľovými krokmi. Ale ľudia rozhodli a ja túto voľbu v plnej miere rešpektujem,” upozornil Chmelár (viac v článku).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj