Bratislava 1. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Kandidátka na post prezidenta SR Zuzana Čaputová vníma dnešné vyhlásenia predsedu NR SR a šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka na margo prezidentských kandidátov ako snahu ľudí rozdeľovať a odlákať pozornosť od toho, že ľudia sa už nemôžu pozerať na nespravodlivosť systému. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol Martin Burgr z komunikačného tímu Čaputovej

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Zuzana Čaputová

“Nepristúpim na takúto kampaň, ja chcem byť tým, kým som, a komunikovať témy, ktoré považujem za dôležité. Mojou stratégiou je úprimnosť a chcem oslovovať aj konzervatívnych voličov, stretávam sa s obrovskou podporou aj od ľudí, ktorí sú veriaci, vrátane emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka. Chcem oslovovať všetkých, lebo nás všetkých spája frustrácia z arogancie mocných a nespravodlivosti. Rovnako Slovákov, ako aj Maďarov, Čechov, Rómov či Rusínov. Všetkých, bez ohľadu na vieru, presvedčenie alebo orientáciu,” uviedla Čaputová a podotkla, že v záujme zmeny sa nesmieme nechať rozdeliť.

Predseda Národnej rady SR a líder SNS Andrej Danko si myslí, že je veľká chyba, že sa národné, kresťanské a sociálne strany nedokázali spojiť pri hľadaní prezidentského kandidáta. Povedal to vo videu, ktoré agentúre SITA poskytla riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová. Danka mrzí aj postoj strany Smer-SD. “No čo už, dnes to nezmeníme,” dodal. Zároveň uviedol, že je v úžase, keď vidí, že mediálne silné agentúry, PR agentúry, dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku Slovenskej republiky. “Mám úctu k ženám, urobil som dve ministerky v tejto vláde, ale myslím si, že prezidentom SR by mal byť človek, ktorý má oveľa hlbšie ukotvenie v národných, kresťanských a sociálnych hodnotách,” vyhlásil.

Voľby prezidenta Slovenskej republiky budú 16. marca a druhé kolo 30. marca. O dôveru sa uchádza trinásť kandidátov a kandidátok.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj