Bratislava 28. júla (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jaroslav Novák,Martin Baumann, TASR-Jakub Kotian)

Slovenský politik a poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha na sociálnej sieti prehovoril o informačnej bombe, ktorá podľa jeho slov poriadne pohne Slovenskom. Podľa predsedu výboru NR SR tak prezidentka Zuzana Čaputová a bývalý kandidát na post prezidenta Robert Mistrík budú mať čo vysvetľovať. Prečo?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Mistrík a Zuzana Čaputová

Blaha na svojom účte na Facebooku informoval o tom, že Robertovi Mistríkovi pristálo na účte celkovo sedem miliónov eur. “Nový Čas priniesol informáciu, že Robert Mistrík predal svoju firmu za neuveriteľných 7 miliónov eur, čo je zjavne neprimeraná cena firmy, ktorá produkuje desaťkrát nižšie zisky,” napísal.

V súvislosti s tým slovenský politik pripomenul, že Mistrík odstúpil z prezidentskej kampane v prospech Čaputovej a len tak vyhodil do “luftu” pol milióna eur, ktoré investoval do kampane.

“Veď to je tá najbežnejšia vec na svete, že len tak s úsmevom hodíte do kanála pol milióna eur. Spomeňte si, aj vy ste v predvečer takto vyhadzovali z balkóna milióny. To je skrátka úplne, ale úplne stádo bez podozrenia, “konštatoval Blaha.

Navyše médiá, ktoré vlastní iný sponzor Čaputovej, sa podľa Blahu tvári tak, že je to normálne.

“Mistrík je jednoducho gentleman, otvoril Zuzanke dvere a venoval jej pol milióna. To gentlemani bežne robia, čo vlastne riešite?”, pýta sa ironicky.

Vrátia sa Mistríkovi investície do Čaputovej?

Podľa Blahu ale polovica Slovenska čakala, ako sa Mistríkovi tieto “investované” peniaze vrátia. “Len idiot by veril, že vysolil pol milióna len kvôli Zuzankinému novému účesu,” okomentoval vec.

Podľa Blahu sa vraj ľudia pýtali, či niekto Mistríkovi náhodou nedal ponuku, že všetky peniaze, ktoré vrazil do kampane, dostane späť aj s bonusom navyše.

“A ešte bude za hrdinu kaviarne? Ponuka, ktorá sa neodmieta … Nuž, ľudia sa pýtali, či to tak náhodou nebolo. Ako, jasné, Robkovi všetci veríme, že je grant, ale predsa, dôveruj, ale preveruj, “píše s tým, že ľudia čakali, či tie peniaze odniekiaľ neprileteli.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha

Peniaze z USA – to je ale náhodička!

A nakoniec, sa peniaze naozaj objavili, píše predseda výboru NR SR pre európske záležitosti. Mistríkovu firmu totiž kúpila jednu z najväčších amerických korporácií Thermo Fisher Scientific. A nie za málo peňazí:

“Jej šéf sedí v hlavnej lobistickej skupine Business Roundtable, ktorá v podstate riadi USA a v minulosti dokonca obchodovali s mexickou firmou napojenou na drogový kartel. A tí dnes kúpili Mistríkovú firmu za sumu, do ktorej by sa pri troche fantázie dokázala vojsť aj polmiliónová kampaň, aj nejaká tá vata navyše. “

Princíp win-win a “náhody”

Podľa Blahu tak ide o typický príklad princípu win-win, keď sú všetci spokojní.

“Čaputová vysmiata ako lečo v prezidentskom paláci. Mistrík zahojený. Američania majú prezidentku, akú chceli. A Denník N o tom všetkom píše romantické príbehy,” myslí si.

V tejto súvislosti slovenský poslanec pripomenul, že sa darilo aj Trubanovi, ktorého firmu nedávno “za brutálne prachy kúpila korporácia z Dánska”. Aj tu však poukazuje na to, že mnohí písali, že sa “do kúpnej sumy pokojne mohla schovať aj vata, ktorá sa potom použije na kampaň Progresívneho Slovenska a samozrejme aj pani Čaputovej”. “Sú jednoducho výborní obchodníci, šťastlivci, žijú si svoj americký sen. Kto by neveril?”, pýta sa.

Blaha tak ironizuje na to, že je určite len náhoda, že obaja páni odišli z SaS a sú politicky napojení na Progresívne Slovensko, ktoré “brutálne vyhovuje americkým liberálom”.

A zhodou okolností to, že obaja nejako pomohli Čaputovej.

“Rovnako ako je náhodička, že vlastníci ESET-u financujú Progresívne Slovensko, Denník N i kampaň Čaputovej … A podľa ruského Ministerstva zahraničných vecí sú napojení na americké tajné služby …,” píše.

“Vysvetľuj, Čaputová, vysvetľuj.”

Záverom Blaha píše, že ak sa prevalí, že Mistrík nebol iba Samaritánom na voľnej nohe, a že len istý Veľký brat túžil pomôcť do úradu istej blondínke a zafinancoval prevzatie moci, tak to bude taký škandál, že Slovensko zažije zemetrasenie. Najväčšie zemetrasenie od roku 89.

“Prosíme o vysvetlenie. Zatiaľ len prosíme, “píše politik a dodáva:” Mistrík, Truban, Čaputová – tieto mená začínajú znieť ako prezývky z nejakého nepodareného amerického gangsterského filmu. Tak šup, vysvetľovať! “Vyzýva aktérov.

Na konci svojho príspevku potom doplnil, že dotyční “idú na hulváta ukradnúť Slovensko. Za americké prachy “. A vyzval ostatných, aby to nenechali len tak.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj