Bývalý ukrajinský generál o pripravenosti zabiť ruského prezidenta

Kyjev 14. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Maxim Shemetov)

Generál vo výslužbe a bývalý poslanec ukrajinského parlamentu Grigorij Omeľčenko pre televíznu stanicu „Prjamoj“ vyhlásil, že je pripravený zabiť prezidenta Ruska  Vladimíra Putina

Na snímke Vladimir Putin

V relácii tvrdil, že sa osobne pozná s ruským lídrom a preto ho dokáže odlíšiť od dvojníka a pri stretnutí je vraj pripravený ho zlikvidovať.

„Putina si s dvojníkom nepomýlim. Veľmi dobre ho poznám od konca 90. rokov. Zoznámil nás nebohý Anatolij Sobčak. Ako príslušník specnazu, špeciálnej služby, keďže mám adekvátnu prípravu, ak by sme sa nejako stretli, zlikvidoval by som ho,“ vyhlásil Omeľčenko.

Pri tom poznamenal, že takáto vražda hlavy iného štátu by nenarušila normy medzinárodného práva národného zákonodarstva.

Ukrajinský generál naopak tvrdí, že by to bolo rovnaké hrdinstvo, ako likvidácia Usámu bin Ládina.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj