Peking 20. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Du Yu/Xinhua)

Bývalý šéf medzinárodnej policajnej organizácie Interpol Meng Chung-wej sa priznal k prijatiu úplatkov vo výške viac než dva milióny dolárov (necelých 1,8 milióna eur) a zároveň vyjadril ľútosť nad svojím činom. Meng prečítal priznanie vo štvrtok počas pojednávania na súde v severovýchodnom prístave Tchien-ťin. Kedy súd vynesie verdikt a stanoví trest, nie je známe

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Meng Chung-wej

Priznanie viny a oľutovanie činu by mohlo viesť k menej prísnemu trestu, avšak čínske súdy neváhajú udeľovať ani doživotia v rámci boja proti korupcii, ktorý aktuálne presadzuje šéf vládnej komunistickej strany a prezident Si Ťin-Pching.

Meng bol nezvestný, odkedy koncom septembra vycestoval do rodnej Číny. Jeho zmiznutie nahlásila jeho manželka. Čínske úrady následne oznámili, že ho vyšetrujú pre úplatkárstvo i iné trestné činy.

Meng zastával funkciu prezidenta Interpolu od roku 2016, jeho mandát mal vypršať v roku 2020. Vo funkcii ho nahradil Juhokórejčan Kim Čong-jang. Interpol má sídlo vo francúzskom Lyone.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj