Bratislava 19. júla 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)

Novozvolení europoslanci majú nárok na viacerých asistentov priamo v Bruseli, ale aj na Slovensku. Jedným z nich bude aj známy zahranično-politický komentátor, bývalý redaktor RTVS Ľubomír Huďo, ktorý má pravidelné relácie v rádiu Infovojna. Stane sa asistentom europoslanca Milana Uhríka z ĽSNS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ľubomír Huďo

Milan Uhrík bol v nedávným voľbách do európskeho parlamentu najväčším “skokanom.” Ako jediný v rámci Slovenska bol totiž voličmi prekrúžkovaný z posledného miesta kandidátky na prvé.

Uhrík si už vybral aj svojho prvého asistenta. Stane sa ním známy zahranično-politický komentátor Ľubomír Huďo. Ten svojho času pôsobil v Slovenskej televízii ako redaktor, no pre jeho názory a údajnú cenzúru nakoniec odišiel.

Huďo dnes pôsobí v rádiu Infovojna, kde má pravidelnú reláciu, v ktorej sa venuje nie len zahranično-poltickým témam.

V jednej z najnovších relácií oznámil zaujímavú novinku. Oslovil ho novozvolený europoslanec Milan Uhrík s tým, či by bol ochotný stať sa jeho asistentom pôsobiacim na Slovensku.

“Ponuku som prijal aj z toho dôvodu, že aspoň sa človek dostane bližšie do tejto eurokuchyne,” ozrejmil Huďo.

Ako ďalej uviedol, bude aj naďalej pokračovať ako zahranično-politický komentátor v rádiu Infovojna, čím chce sprostredkovať podrobnejšie informácie priamo z Bruselu.

Huďo zrejme nebude jediným asistentom Milana Uhríka. Europoslanci si totiž môžu zamestnať viecerých asistentov do určitej sumy, ktorú im Brusel poskytne.

Napríklad bývalý europoslanec Richard Sulík mal až 11 asistentov. Dvaja pôsobili v Bruseli a ďalší deviati na Slovensku.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj