Bývalému šéfovi Trumpovej kampane pridali tri a pol roka väzenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 14. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)

Bývalého šéfa prezidentskej kampane Donalda Trumpa Paula Manaforta v stredu odsúdili na ďalšieho tri a pol roka väzenia. Urobila tak sudkyňa Amy Berman Jackson vo Washingtone, ktorá zamietla jeho prosby o zhovievavosť a odsúdila ho za zavádzanie americkej vlády o jeho zahraničnej lobistickej práci a za presviedčanie svedkov, aby klamali v jeho prospech

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Paul Manafort

Manaforta už minulý týždeň vo Virgínii odsúdili na 47 mesiacov za mrežami v súvislosti s iným prípadom. Vo väzení by si tak mal odpykať takmer sedem a pol roka, úrady však vezmú do úvahy deväť mesiacov, ktoré už pred vynesením trestu strávil vo väzbe.

V stredu zároveň odtajnili žalobu voči Manafortovi v New Yorku. Tam ho obžalovali za vedenie schémy hypotekárnych podvodov, ktorá za rok vyniesla milióny dolárov. Žalobu voči Manafortovi podali 7. marca.

Na rozdiel od prípadov vo Washingtone a vo Virgínii, ktoré sú federálne, je prípad v New Yorku štátny, čo by sa podľa agentúry The Associated Press dalo vnímať ako stratégia, ako zabrániť možnému prezidentskému omilosteniu. Prezident môže omilostiť federálne zločiny, nie však štátne.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj