Brusel 27. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Európska ľudová strana, doteraz najsilnejšia politická skupina v Európskom parlamente (EP), už nemá potrebnú silu zakročiť proti klimatickým zmenám. Uviedol to v nedeľu večer šéf frakcie socialistov a demokratov v EP (S&D), nemecký poslanec Udo Bullmann, ktorého citoval server týždenníka Politico

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Udo Bullmann

“Ľudia očakávajú, že EÚ splní svoje sľuby, a chcú, aby sme urobili niečo zásadné proti zmenám klímy,” vyhlásil Bullmann. “Potrebujeme novú koalíciu pre reformu”.

Líder S&D zdôraznil, že Pokroková aliancia socialistov a demokratov je pripravená splniť si svoje záväzky v oblasti boja proti globálnemu otepľovaniu.

Bullmann sa pritom nevyjadril k evidentnému posilneniu ekologických strán vo voľbách do EP vo viacerých členských krajinách (Belgicko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Írsko, Nemecko, Rakúsko).

Podľa týždenníka Politico by pre eurosocialistov bola zrejme najprirodzenejším spojencom pri presadzovaní razantnejšej európskej klimatickej politiky politická skupina Zelení / Európska slobodná aliancia (EFA).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj