Bulharský minister obrany: „Bezpečnostná situácia na Balkáne sa zhoršuje“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

/HSP/Foto:TASRSofia 10. februára 2019 (HSP/Novinite/Foto:Novinite)

„Bezpečnostná situácia na Balkáne sa zhoršuje,“ uviedol pre médiá počas tlačovej konferencie bulharský vicepremiér a minister obrany Krasimir Karakačanov. Podotkol, že problémy bezpečnosti v regióne sa čiastočne odrážajú aj v správach partnerov  NATO. Podčiarkol, že o týchto problémoch treba hovoriť otvorene a jasne, a nezakrývať dosť zlú situáciu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Krasimir Karakačanov

„Naše záväzky v NATO by sa mali dodržiavať, ale otázky zachovania suverenity a teritoriálnej celistvosti Bulharska by mali byť prioritou,“ zdôraznil.

Veliteľ obrany generál Andrej Bocev dodal, že prúd migrantov aj naďalej zostáva serióznym problémom a výzvou v regióne. Tvrdil, že potenciál obranných nástrojov je nedostačujúci a treba viac používať diplomatické, politické a bezpečnostné nástroje.

Generál podčiarkol, že kvôli dynamicky sa meniacej situácie na Balkáne treba vypracovať novú stratégiu obrany a rozvoja ozbrojených síl v dlhodobej perspektíve.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj