Kyjev 26. apríla 2019 (HSP/Utro.ru/Foto: Facebook)

„Budova Najvyššej rady je zamínovaná!“ Túto správu anonym včera nahlásil na stredisko Národnej polície Ukrajiny. Stalo sa to v momente, keď poslanci hlasovali o návrhu zákona o štatúte ukrajinčiny – o tom, že všetky jazyky národnostných menšín sa prakticky dostávajú do postavenia „mimo hry“ – v školstve, na úradoch, v médiách

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Daný zákon je pre súčasné vedenie Ukrajiny asi taký dôležitý, že kvôli takej maličkosti ako mínovanie budovy parlamentu, poslancov nenechali rušiť, pokračovali v práci a neposlali ich von z budovy, ako si to vyžadujú všetky pravidla zabezpečenia bezpečnosti ľudí.

„Podobné rozhodnutie je hrubým porušovaním pravidiel bezpečnosti,“ podotkol Post Enot na ukrajinskom kanáli Telegram.

Ukrajinský denník Apostrof informoval, že do budovy Najvyššej rady poslali ženistov a kynológov so psami, aby našli míny alebo bomby. Ako sa často stáva v prípade poplašných správ, žiadnu mínu alebo bombu nenašli.

Ukrajinské médiá zverejňujú rôzne verzie, kto nahlásil poplašnú správu. Niektoré sa domnievajú, že sú to najnovšie triky Nadeždy Savčenkovej, ktorá sa iba pred týždňom dostala z väzenia na slobodu. Zdôvodňujú to tým, že už aj predtým, jemne povedané, sa neordinárna Savčenková vyhrážala, že vyhodí do vzduchu budovu parlamentu. Na sociálnych sieťach mnohí Ukrajinci vtedy napísali, že onedlho Nadežda Savčenková zasa príde do parlamentu s granátmi, ako to už párkrát urobila…

Ukrajinské médiá viac razy písali o „žartoch“ Savčenkovej. Napríklad, vlani v marci ozaj prišla do Najvyššej rady s troma granátmi a pištoľou. A o niekoľko dni vo svojom veľmi krátkom, ale „výstižnom“ príspevku na YouTube „jemne pohrozila“ výbuchom v budove parlamentu. Svoje video okorenila stručným komentárom: „Ba-bach! Tak čo, pokakali ste sa?”

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj