Los Angeles 28. januára 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Szagola)

Smrť americkej basketbalovej hviezdy Kobeho Bryanta narušila program zámorskej NBA. Vedenie súťaže preložilo plánovaný utorňajší duel medzi Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers na neurčito. V oficiálnom stanovisku predstaviteľov profiligy sa píše, že rozhodnutie vzniklo s cieľom prejaviť rešpekt celej organizácii Lakers, v ktorej strávil Bryant celú profesionálnu kariéru

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke kvety, lopty, dresy, čiapky a fotografie s odkazmi ako súčasť piety pred pri vchode do Gymnázia Bryanta Kobeho v Lower Merion High School v americkom Wynnewoode 27. januára 2020

Hráčov kalifornského tímu zasiahla správa o smrti klubovej ikony v nedeľu po návrate zo zápasovej šnúry na východnom pobreží USA. Súčasný líder Lakers LeBron James na sociálnej sieti Instagram zdieľal spoločné fotografie s Bryantom, ku ktorým napísal, že mu tragická udalosť zlomila srdce a cíti sa zničený. Správy o havárii helikoptéry, pri ktorej zahynulo dovedna deväť ľudí vrátane Bryantovej 13-ročnej dcéry Gianny, poznačili aj ďalších hráčov v kádri Lakers.

„Organizácia Los Angeles Lakers ďakuje všetkým za podporu a kondolencie. Je to pre nás veľmi náročné obdobie,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu, ktorý momentálne kraľuje tabuľke Západnej konferencie NBA s bilanciou 36 víťazstiev v 46 dueloch. Najbližší zápas odohrajú basketbalisti Lakers v piatok na domácej pôde v Staples Center proti Portlandu Trail Blazers.

Bryant zomrel v nedeľu vo veku 41 rokov. Počas kariéry päťkrát ovládol prestížnu NBA s Los Angeles Lakers a pri odchode z profesionálnych paluboviek bol rekordérom klubu v počte získaných bodov, odohraných zápasov aj ďalších štatistických ukazovateľoch. Osemnásťkrát sa predstavil v Zápase hviezd NBA a s americkou reprezentáciou získal zlato na olympijských hrách v Pekingu a Londýne.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj