Belehrad 14. augusta 2019 (HSP/Ruserbia/Foto:Facebook)

Nielen v Moskve demonštranti vyjadrujú svoj nesúhlas s konaním úradov a vedenia krajiny a dostávajú sa do stretu s príslušníkmi polície a bezpečnostných síl. Aj v Belehrade sa demonštranti, rovnako ako v Moskve, pokúsili prekročiť rámce povolené zákonom a úradmi /aj keď iným spôsobom/ a snažili sa vniknúť do areálu Prezidentského paláca, v čom im však zabránila polícia a príslušníci vojenskej ochranky prezidenta. Prirodzene, ako aj v prípade moskovských demonštrácií, liberálne a slniečkarske médiá s pohoršením komentujú „brutálny“ zásah a chýbajúcu demokraciu v Belehrade

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Protesty v Srbsku

V priebehu víkendového mítingu, ktorý bol jednou z etáp protestných demonštrácií proti súčasnému vedeniu krajiny, opoziční demonštranti nekonali celkom adekvátne. Najprv niekoľko stoviek protestujúcich, nespokojných s tým, že sa im nepovolili priblížiť tesne k Prezidentskému palácu, zahádzali budovu a okolie rolkami toaletného papieru. Celý priestor pred Prezidentským palácom sa premenil na… no veď viete na čo.

Následne, traja demonštranti sa pokúsili odstrániť ohradenie okolo budovy a ponechať pri vchode do Prezidentského paláca zoznam žiadostí demonštrantov. Príslušníci vojenskej ochranky Prezidentského paláca ich vystrčili von a uviedli ohradenie do pôvodného stavu. Počas tohto „brutálneho zásahu“ jeden z mladých demonštrantov obdržal malý škrabanec.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Protesty v Srbsku

A práve tento škrabanec poslúžil ako dôvod, aby domáce liberálne a slniečkarské médiá obvinili /ako aj v prípade moskovských demonštrácií/ prezidenta Alexandra Vučića, že používa armádu na tvrdé zásahy proti vlastnému ľudu.

Pikantériou je, že počas tlačovej konferencie, na ktorej celému svetu v plnej paráde prezentovali škrabanec po „brutálnom zásahu armády,“ po otázke novinárky televíznej stanice „Pink“, ktorá sa opýtala „zraneného“ študenta Srdjana Markoviča, či počas útoku na víkendovej demonštrácii vyzýval násilným spôsobom sa prebojovať do Prezidentského paláca, odvážny bojovník za slobodu, demokraciu a ľudské práva jednoducho utiekol.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj