Britský súd poslal za mreže muža, ktorý chcel útočiť na Oxford Street

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 6. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Counter Terrorism Policing South East)

Muž, ktorý konvertoval na islam, pôjde na najmenej 15 rokov za mreže za plánovanie útoku dodávkou na rušnej obchodnej ulici Oxford Street v Londýne. Lewis Ludlow sa už predtým priznal k príprave teroristických činov a získavaniu financií pre Islamský štát (IS)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Lewis Ludlow

Polícia našla jeho poznámky roztrhané v odpadkovom koši. Prokuratúra uviedla, že 27-ročný Ludlow v nich okrem iného písal, že Oxford Street je “ideálny cieľ”, pretože tam “možno zabiť takmer sto ľudí”.

Polícia vo februári 2018 zastavila Ludlowa na londýnskom letisku Heathrow, kde chcel nastúpiť do lietadla smerujúceho na Filipíny. Podľa prokurátorov sa tam plánoval pridať k milíciám IS. Zatkli ho 18. apríla.

Sudca Nicholas Hilliard poslal v stredu Ludlowa na doživotie za mreže bez možnosti podmienečného prepustenia na najmenej 15 rokov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj