Britský princ Philip sa ospravedlnil účastníčke minulotýždňovej dopravnej nehody

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 27. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II., sa písomne ospravedlnil žene zranenej pri minulotýždňovej dopravnej nehode – ktorej účastníkom bol aj Philip. Informovala o tom v nedeľu na svojom webovom portáli stanica BBC

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke britský princ Philip

Princ vyviazol zo zrážky dvoch áut bez zranení. Emma Fairthweatherová, ktorá sa viezla v druhom aute, utrpela zlomeninu zápästia. Philip, s oficiálnym titulom vojvoda z Edinburghu, jej podľa BBC v liste zaželal skoré uzdravenie a dodal, že bol po nehode otrasený.

Ku zrážke došlo 17. januára neďaleko kráľovského sídla Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. Auto značky Land Rover, ktoré 97-ročný Philip riadil, sa zrazilo s vozidlom značky Kia.

Fairweatherová sa po nehode britským médiám posťažovala na to, že sa od princa nedočkala žiadneho priameho ospravedlnenia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj