Londýn 26. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-House of Commons)

V Británii sa v priebehu niekoľkých týždňov rozbehne náborová kampaň, ktorej cieľom bude posilniť v priebehu troch rokov britský policajný zbor o 20.000 nových členov. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke britský premiér Boris Johnson

Spustenie kampane naplánované na september a prijímanie ďalších opatrení je súčasťou realizácie sľubu nového britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý povedal, že zníži počet trestných činov páchaných bodnými zbraňami. Tých v poslednom čase v Británii, a najmä v jej metropole Londýn, pribúda. Vedením kampane poveril Johnson novú ministerku vnútra Priti Patelovú.

Ďalším krokom, ktorý by mal podľa Johnsona viesť k zníženiu počtu násilných trestných činov páchaných bodnými zbraňami, je rozšírenie právomocí polície pri zastavovaní a prehľadávaní osôb. Tie zredukovala bývalá britská premiérka Theresa Mayová v roku 2014, keď pôsobila vo funkcii ministerky vnútra.

“Mojou úlohou ako premiéra je urobiť naše ulice bezpečnejšími,” povedal Johnson pred piatkovou návštevou regiónov.

Od začiatku tohto roka podľahlo v Londýne zraneniam spôsobeným bodnými zbraňami 78 ľudí. V roku 2018 bolo v britskej metropole spáchaných 132 vrážd, čo je najviac za posledné desaťročie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj