Praha 8. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/Foto:SITA/AP-Chris Jackson)

Meghan Markelovu, vojvodkyňu zo Sussexu, považovali za prvú miešanku v britskej kráľovskej rodine. Zistilo sa, že to nie je pravda. V skutočnosti bola prvá Mulatka kráľovná Sophia Charlotte Mecklenburgová-Strelitzová, ktorá žila v rokoch 1744-1818

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Meghan Markleová

Sophia Charlotte sa stala manželkou Georga III. Mali pätnásť detí a veľký počet vnúčat. Jej najznámejšou vnučkou bola kráľovná Viktória, ktorá mala druhé najdlhšie obdobie vlády.

Podľa historikov mala Sophia Charlotte černošských príbuzných medzi členmi svojej portugalskej kráľovskej rodiny. Podobizne Sophii Charlotte však nenaznačujú, že by mala nejaké rysy černošky.

“Keďže jej portréty mali politický význam, maliari tej doby mali zatajovať rysy, ktoré by ukazovali na jej černošský pôvod,” vysvetlil historik Mario De Valdes.

V rozhovore pre noviny Elle Meghan povedala, že sa považuje za Mulatku. Meghan Markleová je zmiešaného pôvodu, jej matka je Afroameričanka a otec je holandského pôvodu.

Rasistické vtipy

Meghan Markleová bola už počas svadobných príprav, a po nich, terčom rasistických kontroverzií. Napríklad, nemeckú televíziu ZDF kritizovali za to, že jej hostí novinári označili za “exotických”.

Musel sa ospravedlniť aj nemecký výrobca čokolády Super Dickmann, ktorý po svadbe Meghan Markleovej a princa Harryho na svojom Facebooku zverejnil obrázok čokoládovej maškrty vo svadobných šatách v katedrále. Obrázok niesol názov “čokoládový bozk”. “Nechceli by ste dnes tiež byť Meghan Markleová?” Hlásal sprievodný text. Mnohí užívatelia sociálnych sietí však boli reklamou otrasení a obvinili spoločnosť z rasizmu. V komentároch sa spoločnosť Super Dickmann ospravedlnila.

“Svet Super Dickmann je svetlý, rozmanitý a vzdialený akýmkoľvek rasistickým myšlienkam,” stálo v ospravedlneniu. Samotný príspevok neskôr zmazali.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj