Britská libra stúpla po tom, ako premiérka obstála v hlasovaní o dôvere

Londýn 13. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Libra posilnila, keďže poslanci Konzervatívnej strany vyslovili dôveru premiérke Therese Mayovej. Britská mena sa zotavila po tom, ako v úvode tohto týždňa klesla na 20-mesačné minimum preto, že Mayová odložila hlasovanie o dohode s Európskou úniou o podmienkach brexitu. V úvode štvrtkového obchodovania libra oproti doláru stúpla o 0,3 percenta na 1,2679 USD/GBP

Ilustračné foto

Obchodníci sa domnievajú, že výsledok hlasovania o dôvere znamená, že premiérka má možno viac manévrovacieho priestoru v parlamente. To by mohlo znamenať, že Veľká Británia bude po brexite v marci budúceho roka mať s Európskou úniou úzke ekonomické vzťahy. Michael Hewson, hlavný analytik spoločnosti CMC Markets, uviedol, že porážka oponentov premiérky v Konzervatívnej strane naznačuje, že “riziko brexitu bez dohody sa pravdepodobne dosť zmenšilo”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj