Londýn 19. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)

Britská kráľovná Alžbeta II. vyzvala vo štvrtok občanov Spojeného kráľovstva, aby „spolupracovali ako jeden“ a spoločne porazili pandémiu koronavírusu. Informoval o tom agentúr AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke britská kráľovná Alžbeta II.

Kráľovná v nezvyčajnom vyhlásení, písanom z prvej osoby, uznala, že mnoho jednotlivcov a rodín „vstupuje do obdobia veľkého znepokojenia a neistoty“.

„V časoch, ako sú tieto, si spomínam, že história našej krajiny bola vytvorená ľuďmi a komunitami, ktoré sa spojili, aby pracovali ako jeden celok, sústreďujúc naše spoločné úsilie so zameraním na spoločný cieľ,“ povedala.

Britská panovníčka sa poďakovala lekárom, vedcom a záchranárom. „My všetci máme životne dôležitú úlohu, ktorú zohráme“ pri zvládaní pandémie, uviedla.

Kráľovná Alžbeta II. (93) spoločne s manželom princom Philipom (98) sa vo štvrtok presunuli do rezidencie na zámku Windsor. Na tento zámok pár zvyčajne cestuje počas Veľkonočných sviatkov. V dôsledku pandémie nového koronavírusu vo svete tam však podľa AP išli o týždeň skôr a znížili aj počet personálu.

Na 137 mŕtvych stúpol vo štvrtok v Británii počet obetí ochorenia COVID-19 spôsobovaného koronavírusom SARS-CoV-2, čo je nárast o 33 úmrtí za posledných 24 hodín. Vo štvrtok ráno bolo tiež v Británii 2689 potvrdených prípadov nakazenia koronavírusom SARS-CoV-2.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj