Londýn 21. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)

Muža, ktorý v pondelok počas kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP) v Newcastli hodil na lídra britskej protieurópskej Strany brexitu (BP) Nigela Faragea mliečny nápoj, obvinili z menej závažného napadnutia a poškodenia majetku. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Nigel Farage

Podľa vyjadrenia polície sa 32-ročný útočník Paul Crowther postaví pred súd ešte v priebehu utorka. Muža priamo na mieste činu v centre Newcastlu na severovýchode Anglicka zatkla polícia.

“Bohužiaľ, niektorí podporovatelia zotrvania Británie v EÚ sa zradikalizovali do takej miery, že robiť kampane bežným spôsobom sa stáva nemožným. Na fungovanie civilizovanej demokracie je treba i súhlas porazených. Je to výsledok toho, že politici neakceptujú referendum,” uviedol po incidente na Twitteri 55-ročný Farage.

Farage, jedna z hlavných postáv iniciatívy za vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie, nedávno založil novú politickú stranu – Stranu brexitu -, ktorej podpora verejnosti podľa prieskumov vedie pred voľbami do EP. Strana sľubuje odchod krajiny z eurobloku bez dohody. Voľby do EP sa budú v Británii konať tento týždeň vo štvrtok.

V uplynulých týždňoch hádzali mliečne koktaily počas predvolebnej kampane aj do iných pravicových kandidátov. Sieť prevádzok rýchleho občerstvenia McDonald’s v Škótsku minulý týždeň oznámila, že ju polícia požiadala, aby počas predvolebnej kampane Strany brexitu mliečne koktaily nepredávala.

Británia je v otázke brexitu naďalej hlboko rozdelená, pričom parlament nie je schopný dohodnúť sa, kedy, ako a dokonca či vôbec má krajina opustiť EÚ. Premiérka Theresa Mayová je momentálne pod veľkým tlakom konzervatívnych zákonodarcov, ktorí žiadajú jej demisiu, pretože nedokázala vyviesť krajinu z EÚ podľa plánu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj