Londýn 10. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/PA-Dominic Lipinski)

Británia a Kanada organizujú v Londýne medzinárodnú konferenciu, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť na útoky voči novinárom a zaistenie ich väčšej ochrany s odôvodnením, že slobodná tlač “chráni spoločnosť pred zneužívaním moci”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Amal Clooneyová a Jeremy Hunt

Hostiteľmi dvojdňovej konferencie, ktorá sa začala v stredu, sú britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt a jeho kanadská rezortná partnerka Chrystia Freelandová, informuje agentúra AP.

Na podujatí sa zúčastňujú politici, funkcionári, aktivisti a novinári z viac ako 100 krajín.

Británia zakázala v pondelok zúčastniť sa na konferencii o slobode médií ruským spravodajským staniciam RT a Sputnik. Dôvodom rozhodnutia je ich “aktívna úloha pri šírení dezinformácií”. Predstavitelia Kremľa toto rozhodnutie britskej vlády v utorok označili za absurdné.

Medzi pozvanými hosťami je aj medzinárodná advokátka zaoberajúca sa ľudskými právami Amal Clooneyová, osobitná vyslankyňa britskej vlády pre slobodu médií. Clooneyová má predsedať vysokému grémiu právnych expertov, ktorí budú vládam poskytovať poradenstvo v oblasti posilňovania právnej ochrany novinárov.

Podľa výročnej správy medzinárodnej organizácie Výbor na ochranu novinárov (VON) bolo v roku 2018 po celom svete zabitých 54 novinárov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj