Cheltenham 2. apríla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Obdobie obmedzení v súvislosti s pandémiou koronavírusu je ako stvorené na vymýšľanie rôznych pohybových aktivít v netradičnom prevedení či na neobvyklých miestach. Nedávno sa objavila správa, že francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón. Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke James Campbell

Z Anglicka prišli informácie o podobnom kúsku. James Campbell, bývalý profesionálny oštepár, strávil uplynulú stredu netradične. Svoje 32. narodeniny oslávil tým, že na malom dvore svojho domu behal z jedného konca na druhý. Dôvodom k tomuto bláznovstvu bol sľub, že ak jeden z jeho príspevkov na sociálnej sieti Twitter dosiahne hranicu 10-tisíc ´retweetov´, zabehne maratón. Campbell musel absolvovať túto vzdialenosť na šesťmetrovom dvore, ktorého povrch tvorila tráva, kamene a dlažba malej terasy. Aby dosiahol takmer 42,2 km, potreboval prebehnúť cez dvor aspoň 7-tisíckrát. Kým odbehol celý maratón za niečo vyše 5 hodín, podarilo sa mu získať viac ako 18 000 libier pre Britskú národnú zdravotnú službu, ktorej chce takto pomôcť v boji proti pandémii.

Svoj maratónsky počin s označením #6metregardenchallenge vysielal v priamom prenose a neunikol ani pozornosti anglickej futbalovej legendy Geoffa Hursta. Spoza plota ho povzbudzovali susedia. Ako vidieť, vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu.

Video

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.


Hlavným správam


zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.


O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.


Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj