Brazílsky duchovný liečiteľ obvinený zo sexuálneho obťažovania sa prihlásil na polícii

Rio de Janeiro 17. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eraldo Peres)

Brazílsky duchovný liečiteľ Joao Teixeira de Faria sa prihlásil na polícii po tom, ako ho viac ako 300 žien obvinilo zo sexuálneho obťažovania. Sudca na 76-ročného muža predtým vydal zatykač, pričom prihlásiť sa mal najneskôr do soboty do 15:00 tamojšieho času. Napokon tak urobil až v nedeľu popoludní v štáte Goiás

Ilustračné foto

Duchovnému liečiteľstvu sa venuje štyri desaťročia a preslávil sa svojimi “psychickými operáciami”, ktoré podľa neho liečia choroby, vrátane rakoviny. Prvé obvinenia voči nemu sa objavili minulý týždeň, pričom medzi údajnými obeťami je aj jeho dospelá dcéra, ktorú vraj znásilňoval od jej 10 do 14 rokov. Dalva Teixeira vyhlásila, že otec prestal po tom, ako otehotnela s jedným z jeho zamestnancov, pričom ju začal biť a následne potratila. “Môj otec je monštrum,” vyjadrila sa žena.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj